2016 TN District Criterium Medals

Category   Gold Silver Bronze
Senior Men Pro,1   Patrick Walle
I AM Racing p/b Escadrille
Jason Chatham
I AM Racing p/b Escadrille
Kenny Baker
Unattached
Senior Men Category 2   Kyle Tiesler
I AM Racing p/b Escadrille
Matt Schupp
Red Kite Bicycle Studio
Jacob Henley
Amore & Vita-USA Racing
Senior Men Category 3   Ross Martin
RAPHA CYCLING CLUB
joe grubbs
Treehouse Racing
David Bradbury
Treehouse Racing
Senior Men Category 4   Zack Solomon
Riverside Bicycle Racing
J Sroczynski
Village VW p/b Erlanger Sports Medicine
andrew shankles
I AM Racing p/b Escadrille
Senior Men Category 5   Justin Martinovich
Village VW p/b Erlanger Sports Medicine
Matt Fisher
Red Kite Bicycle Studio
Michael Buckles
Village VW p/b Erlanger Sports Medicine
Masters Men (35-39)   David Koonce
MOAB Racing
Bradley Spears
Sonic Cycling
John Carr
Treehouse Racing
Masters Men (40-44)   Jason Tatum
Red Kite Bicycle Studio
Michael Lesmerises
Team KBC Devo/Aubrey's Restaurants
James Buckingham
Team Bikers Choice
Masters Men (45-49)   Cayce Tiesler
MOAB Masters Racing
Joel Vowell
CoreTechs Cycling TwT
Dirk Pohlmann
Texas Roadhouse Cycling Team
Masters Men (50-54)   Rick Harris
Team Bikers Choice
Blake Robertson
901 Racing
Shawn Hirt
MOAB Masters Racing
Masters Men (55-59)   David Hoffman
MOAB Masters Racing
Chris Daffin
MOAB Masters Racing
Timothy Taylor
Lift Center Racing
Masters Men (60-64)   Kent Bostick
Organic Valley - Hiball Energy benefiting globalbike
Ronald Wilson
Micro Metals/Bike Zoo
Thomas King
Harper Auto
Masters Men (65-69)   David Hixson
MOAB Masters Racing
Thomas Gee
Lift Center Racing
Masters Men (70-74)   David Thomas
Micro Metals/Bike Zoo
Junior (9-12)   Zachary Lowe
Lift Center Racing
Baden Brown
MOAB Racing
Jacob Pingen
Lift Center Racing
Junior (13-14)   William Goodson
Frazier Cycling Juniors
Taylor Murphy
Lift Center Racing
Junior (15-16)   Arvin Jansen
I AM Racing p/b Escadrille
Yukio Mariner
MOAB Racing
Harrison Klapheke
Nashville Local Cycling
Junior (17-18)   Kyle Tiesler
I AM Racing p/b Escadrille
Gareth Miller
Village VW p/b Erlanger Sports Medicine
Junior (9-12) Female   Kennedy Byars
Unattached
Trinity Byars
Unattached
Junior (15-16) Female   Gracie Pendleton
Team WE
Senior Women Category 1/2   Kirsten Sass
Team WE
Kailin Jones
Team Belladium p/b Lane Motor Museum
Kelly Kowalczyk
Taco Mamacita
Senior Women Category 3   Maria Danker
Hicks Orthodontics Women's Racing
Rebekah Roberts
Micro Metals/Bike Zoo
Kathy Mead
Tennessee Women's Cycling Project
Senior Women Category 4   Ann Mallin
Hicks Orthodontics Women's Racing
Melinda Spiva
Hicks Orthodontics Women's Racing
Melanie Singer
Taco Mamacita