2017 TN District Time Trial Medals

Category   Gold Silver Bronze
Senior Men Pro,1   Bryant Funston
Marx and Bensdorf Cycling Team
John Hart
Friends Great Smokies (FGS Cycling)
Michaelee Bowes
Nashville Local Cycling
Senior Men Category 2   Timothy Killelea
Nashville Local Cycling
Fausto Crapiz
Village VW Chattanooga Cycling Team
Jason Brasel
I Am Racing
Senior Men Category 3   Georg Pingen
Lift Center Racing
David Piercey
Lift Center Racing
James Deane
Harper Auto
Senior Men Category 4   Erik Reynolds
BPC Cycling
Christopher Morelock
Harper Auto
Phillip Young
Los Locos
Senior Men Category 5   Jordan Wilson
I Am Racing
doug sharp
Harper Auto
Jason Goss
Bike N' Tri - Health Factory Race Team
Masters Men (35-39)   David Koonce
MOAB Masters Racing
John Carr
Hattie B's Racing
Justin Perry
Unattached
Masters Men (40-44)   Justin Lowe
Lift Center Racing
Madison Joiner
Marx and Bensdorf Cycling Team
Todd Huber
MOAB Masters Racing
Masters Men (45-49)   Kurt Page
MOAB Masters Racing
Jeffrey Kauppi
MOAB Masters Racing
Steven Carpenter
Masters Men (50-54)   Jeff Lofgren
Village VW Chattanooga Cycling Team
Masters Men (55-59)   Timothy Taylor
Lift Center Racing
Ivan Murdock
US Military Endurance Sports
Masters Men (60-64)   Kent Bostick
Organic Valley - Hiball Energy benefiting globalbike
David Baird
Unattached
James Downing
Unattached
Masters Men (65-69)   Thomas Gee
Lift Center Racing
Masters Men (70-74)   Eshighan Fakhoorian
Unattached
Junior (9-12)   Jacob Pingen
Lift Center Racing
Zachary Lowe
Lift Center Racing
Junior (15-16)   Yukio Mariner
MOAB Racing
Jacob Kuper
I Am Racing
Nick Franklin
Bike N' Tri - Health Factory Race Team
Junior (17-18)   Arvin Jansen
I Am Racing
Tanner McGruther
Bike N' Tri - Health Factory Race Team
Hunter Connell
Bike N' Tri - Health Factory Race Team
Junior (15-16) Female   Gracie Pendleton
Nashville Local Cycling
Senior Women Category 1/2   Kirsten Sass
Team WE p/b Gran Fondo Cycles
Maria Danker
Hicks Orthodontics Women's Racing
Senior Women Category 3   Marda Kaiser Rehnelt
Marx and Bensdorf Cycling Team
Leigh Ruston
Marx and Bensdorf Cycling Team
Mary Isaac
VELOSOPHY
Senior Women Category 4   Laura Mathews
Marx and Bensdorf Cycling Team
Beth Lofgren
Taco Mamacita
Sharon Deane
Hicks Orthodontics Women's Racing
Senior Women Category 5   Heather Nichols
Unattached
Masters Women (40-44)   Allison Falin
Hicks Orthodontics Women's Racing
Masters Women (45-49)   Pamela Tate
Marx and Bensdorf Cycling Team
Shannon Cook
Marx and Bensdorf Cycling Team
Merckx - Men (20k)   Brandon Edinger
Nashville Local Cycling
Blake Roth
Nashville Local Cycling
Ryan McClymonds
Nashville Local Cycling
Merckx - Men (40k)   Nick Bartelt
Nashville Local Cycling
Vibora Lim
Lift Center Racing
Lee Clayton
Riverside Bicycle Racing
Merckx - Women (40k)   Jessica Edens
Nashville Local Cycling
Martha Lowe
Team WE p/b Gran Fondo Cycles