2017 TBRA Race Results

Tiger Lane Crit Series - Week #3
Memphis, TN
Apr 19, 2017

Desktop Version | Race Details

Men Pro/1/2/3
Senior Men Category 3/4
Senior Men Category 4/5
Senior Women Category 1-5

 
Top | Prev | Next
Men Pro/1/2/3
1.Dale Sanford (Marx and Bensdorf Cycling Team)
2.Peter Reed (Marx and Bensdorf Cycling Team)
3.Will Stoffel (Marx and Bensdorf Cycling Team)
4.Derek Morgan (Marx and Bensdorf Cycling Team)
5.Tim Moore (901 Racing)
6.Matt Schupp (Red Kite Bicycle Studio)
7.Gary Zyriek (Marx and Bensdorf Cycling Team)
8.Jeff Buse (Marx and Bensdorf Cycling Team)
9.Joshua Darling (901 Racing)
10.Terrance Boxx (Lift Center Racing)
11.Taylor Herron (Marx and Bensdorf Cycling Team)
12.Lawrence Johnson (901 Racing)
13.Bryant Funston (Marx and Bensdorf Cycling Team)
14.Madison Joiner (Marx and Bensdorf Cycling Team)
DNFJeffrey Fejfar (Marx and Bensdorf Cycling Team)
 
Top | Prev | Next
Senior Men Category 3/4
1.Derek Morgan (Marx and Bensdorf Cycling Team)
2.Taylor Herron (Marx and Bensdorf Cycling Team)
3.Kirsten Sass (Team WE p/b Gran Fondo Cycles)
4.Chase Peeler (Los Locos)
5.Pete Sully (901 Racing)
6.Madison Joiner (Marx and Bensdorf Cycling Team)
7.Terrance Boxx (Lift Center Racing)
8.Thomas Garner (Los Locos)
9.Hart Robinson (Los Locos)
10.Paul Haanschoten (Johnson & Hayes Physical Therapists)
11.Barry Taylor (Unattached)
12.Curt Arthur (Unattached)
13.Jeffrey Fejfar (Marx and Bensdorf Cycling Team)
14.Doug Earthman (Los Locos)
15.Jeff Buse (Marx and Bensdorf Cycling Team)
16.Emmet Hogan (Unattached)
17.Rod Yates (BPC Cycling)
18.Sean Fagan (BPC Cycling)
19.William Yonkowski (Unattached)
DNFKevin Adams (NinetyWest Racing)
DNFBrian Barnett (Unattached)
DNFSteve Fermanich (Marx and Bensdorf Cycling Team)
DNFScott Silvers (BPC Cycling)
DNFMatthew Slavick (BPC Cycling)
DNFJoe Swanson (NinetyWest Racing)
 
Top | Prev | Next
Senior Men Category 4/5
1.Thomas Garner (Los Locos)
2.Jerad Henson (BPC Cycling)
3.Kevin Adams (NinetyWest Racing)
4.David Evans
5.Rod Yates (BPC Cycling)
6.Scott Silvers (BPC Cycling)
7.Brian Barnett (Unattached)
8.Adam Firrone (BPC Cycling)
9.Steve Westcott (Unattached)
10.David Hayes (Unattached)
11.David Collins (Los Locos)
12.Doug Earthman (Los Locos)
13.Gib Morehead (Lift Center Racing)
14.Austin Magruder (Team West End Bikes)
15.Dustin Weida (Trek Bicycle Store of Cincinnati)
16.Sean Fagan (BPC Cycling)
17.Brian Stephens (NinetyWest Racing)
18.Daniel Wickliff (Cirque du Velos Powered by Peddler B ...)
19.Adam Singleton (Unattached)
20.Toby Fanning (Unattached)
21.Mark Green (BPC Cycling)
22.Matthew Slavick (BPC Cycling)
23.Richard Stegura (Journeymen Racing Multisport)
24.Hays Patrick (BPC Cycling)
25.David Clark (NinetyWest Racing)
26.Andre Pruitt (Unattached)
27.Michael Herring (US Military Endurance Sports )
28.Troy Raiteri
DNFMatthew Hall (Unattached)
DNFStephen Waldrip (Journeymen Racing Multisport)
 
Top | Prev | Next
Senior Women Category 1-5
1.Kirsten Sass (Team WE p/b Gran Fondo Cycles)
2.Marda Kaiser Rehnelt (Marx and Bensdorf Cycling Team)
3.Pamela Tate (Marx and Bensdorf Cycling Team)
4.Wendy Fejfar (Marx and Bensdorf Cycling Team)
5.Leigh Ruston (Marx and Bensdorf Cycling Team)
6.Virginia Solomon (Unattached)
7.Sally Landham (Marx and Bensdorf Cycling Team)
8.Brittany Fisher (Marx and Bensdorf Cycling Team)
9.Mary Haizlip (Marx and Bensdorf Cycling Team)
10.Cindy Clark (Journeymen Racing Multisport)
11.Emma McVay (Unattached)
 
Top



| Mobile Home | Desktop Site |

  

This website and all materials and content has been prepared by the Tennessee Bicycle Racing Association (TBRA) and has not been reviewed, approved, or endorsed by USA Cycling, Inc.

2004 - 2017 TENNESSEE BICYCLE RACING ASSOCIATION