Haw Ridge Cross Country
Presented by Southern Cycling Operations
Oak Ridge, Tennessee
June 24, 2001

  Senior Sport 19-29        

1

Brown Chris 158 Litespeed 1:25:30

2

Beeson Patrick 151 Piney Flatts 1:29:30

3

Schumacher Stephen 160 Harpers Schwinn 1:34:10

4

Walter David 171 Harpers Schwinn 1:34:29

5

Barnes Jared 162 Cedar Bluff 1:36:03

6

King Kevin 157 Bike Pedlar 1:36:57

7

Magnuson Jon 155 Harpers Schwinn 1:36:59

8

Dye David 152 Bike Pedlar 1:43:44

9

Burroughs John 170 Outdoors 1:43:53

10

Reardon Andy 173   1:45:01

11

Hughes Ben 164 Bikers Choice 1:46:15

12

Champers Gary 165 Bike Zoo 1:49:52

13

Williams Logan 166 TVBC 1:50:50

14

Saleh Tarik 156 Kelly Bikes 1:54:46

15

Morton Alex 154   1:56:57

16

Blevins Bruce 172 Outdoors 1:59:02

17

Stewart Darren 153 2:01:55
  Sport Masters 30-39        

1

Mallace Paul 83 Backyard Burgers 1:36:47

2

Apking Stephen 95 CBC 1:37:29

3

Stegall Matt 94 Knoxville 1:37:57

4

Field Thomas 96 Team BC 1:41:04

5

Morris Matthew 90 Cedar Bluff 1:43:14

6

Martin Bruce 82 Cedar Bluff 1:43:55

7

Casteel Greg 97 Cedar Bluff 1:46:18

8

Reese Jeff 99 Monterey, TN 1:52:32

9

Coleman Keith 78 WTFTA 1:54:39

10

Krah Kevin 93 Knoxville 2:03:58

11

Semans Kevin 84 Cedar Bluff 2:07:25

12

Kuneman James 85 Cedar Bluff 2:14:43

13

Parks Kermit 89 Knoxville 2:21:58
  Sport Masters 40-49        

1

Patterson Mark 80 Cedar Bluff 1:38:33

2

Buckingham Bill 77 Columbia Cycling 1:39:14

3

Mead Mike 79 Bike Pedlar 1:44:55

4

Hatcher Edwin 88 Bike Pedlar 1:45:27

5

Write Stephen 81 Cedar Bluff 1:46:13

6

Mackzum Frank 76 Bike Pedlar 1:48:35

7

Hensley Jeff 86 Knoxville 1:59:56
  Sport Masters 50+        

1

McCalley Ed 92 SCO 1:47:25
  Sport Senior Women 19-29        

1

Brown Cary 159   2:06:57

2

Hart Charmaine 167 TCRCC 2:09:56

3

Bond Renee 168 Cedar Bluff 2:32:09
  Sport Master Women 30+        

1

Semans Julie 167 Cedar Bluff 2:08:35
  Sport Master Women 35+        

2

Cooley Caroline 91 SCO 2:19:45
  Expert Junior Men        

1

Mason David 21 Suck Creek 2:53:31
  Expert Senior Men 19-29        

1

Matthews Frank 14 Krystal/OCC 2:04:38

2

Ramsbottom Ben 13 Harpers Schwinn 2:09:23

3

Huff Jeramie 22 Krystal/OCC 2:13:34

4

McLaughlin Jon 19 Mr. Zip 2:15:20

5

Livengood Jon 8 Bike Zoo 2:16:48

6

McCully Ian 15 Harpers Schwinn 2:17:47

7

Bolinger Andrew 6 Bikes Plus/Comcast 2:18:34

8

deShor Scott 12 Bike Pedlar 2:27:40

9

Moore Chad 3 Bike Pedlar 2:34:16
  Expert Master Men 30+        

1

Wells Wayne 11 Bike Pedlar 2:10:41

2

Scruggs Will 18 Mr. Zip 2:22:32

3

Krippen Jeff 5 Bike Zoo/Irin House 2:22:57

4

Dial Randy 20 NCCC 2:24:28

5

Tiesler Cagce 17 Bike Pedlar 2:29:43

6

Lucas Barry 9   2:37:05

7

Smith James 17 Cedar Bluff 2:41:12

8

Hixon Kevin 1 Bike Pedlar 2:41:16
  Expert Master Men 40+        

1

Marshall Kenny 4 Columbia Cycling 2:26:42

2

Rhyne John 10 Cedar Bluff 2:28:50

3

Glasglow Patrick 2 Bike Pedlar 2:41:48
  Expert Women        

1

Hurt Francie 60 Bike Pedlar 2:22:23
  Junior Men 9+        

1

Weber Michael 65 Knoxville 2:17:00

2

Cate Adam 64 Powell 2:18:27

3

Trent Max 61 Powell 2:18:34
  Junior Men 15-18        

1

Silvey Samuel 63 Suck Creek 1:42:50

2

Greer Dustin 133 YMCA/Sun & Ski 1:44:02

3

Royal Jon 66 PA 1:45:33

4

Mitchell Brandon 62 Bike Zoo 2:17:47
  Beginner Women        

1

Morgan Christy 144 Outdoors 1:10:29

2

Balint Michelle 138   1:31:27
  Beginner Men        

1

Nichols Adam 128   0:49:37

2

Scott Jeff 135   0:50:18

3

Duncan Keith 146   0:50:19

4

Kidd Rob 136   0:52:27

5

Jaquish Stephen 145   0:52:31

6

Hildreth Heath 178   0:52:31

7

Harper Noah 142   0:54:20

8

Pesterfield Andy 150   0:54:46

9

Redman Thomas 127   0:55:51

10

Sheeham Jeff 148 ETSU 0:56:54

11

Royal Stephen 67   0:56:55

12

Cassidy Scott 175   0:57:06

13

Balint Jay 137   0:58:09

14

Hameson Randall 179 FOAR 0:58:39

15

Jackson Kevin 147   0:59:17

16

Clark Evan 139   1:01:58

17

Rykasczewski Konrad 181   1:03:55

18

Peet Mark 180   1:04:05

19

Dills Robert 132   1:12:03

20

Ellison Chip 130   1:13:14

21

Rodgers James 176   1:14:06

22

Lee Charles 177   1:14:22

23

Moore James 140   1:14:35

24

Lefebvre Robert 149   1:14:50

25

Sliger Eric 126   1:14:58

26

Morin Chris 174   1:19:32

27

Dills Martin 131   1:25:01

28

Radley Kenneth 143   1:33:55

 

Back to TBRA Home
Back to Race Results Archives

2001 TBRA